Üçü bir Yerde: Sağlık, Kültür ve Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi – II

Projemiz tamamlandıktan sonra öğrencilerimiz ve proje ekibiyle keyifli karelerle sizlerleyiz.

26 Haziran – 4 Temmuz 2018  Tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz “Üçü Bir Yerde; Sağlık, Kültür ve Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi – II ” Projesi kapsamında çalışma grubumuzdaki öğrencilerimizin velileri ile bilgilendirme toplantısı yaptık. Toplantıda Proje Yürütücümüz Doç. Dr. Serkan BULDUR ve proje uzmanlarımız öğrenci velilerimize projemizin aşamaları ve işleyiş süreci hakkında bilgileri paylaştı. Veli bilgilendirme toplantısındaki katılımın geçen seneye nazaran artış göstermesi projedeki öğrencilerimiz kadar velilerimizin de ilgisini bu sene de çekmeyi başardı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan BULDUR´un hazırladığı ‘Üçü Bir Yerde: Sağlık, Kültür ve Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi II´ başlıklı proje, TÜBİTAK tarafından 2. kez desteklenmeye lâyık görüldü.

TÜBİTAK ‘4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları´ programı kapsamında desteklenecek olan ve bütçesi 78 bin 550 lira olan proje, Haziran ayının son haftasında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde, Doç. Dr. Serkan BULDUR´un yönetiminde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ nin farklı fakültelerinde görev yapan alanında uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilecek.

“AMACIMIZ BİLİMSEL OKURYAZARLIĞI ARTIRMAK”

Proje hakkında bilgi veren Doç. Dr. Serkan Buldur, “Birincisi 2017 yılında başarıyla tamamlanan ve yoğun ilgi gören projelerim bu yıl da TÜBİTAK tarafından ikinci kez desteklemeye layık görüldü. Proje kapsamında sağlık, kültür ve ekoloji temelli bir doğa eğitimi yürütülecek ve projede çeşitli disiplinlere ilişkin (Arkeoloji, Antropoloji, Biyoloji, Coğrafya, Fen Eğitimi, Jeofizik, Jeoloji, Kimya, Tıp, Veterinerlik) etkinlikler yer alacak. Hedef kitleyi Sivas ilimizde sosyo-ekonomik düzey açısından dezavantajlı bölgelerde yer alan okullarda öğrenim gören ve akademik başarısı yüksek olan 30 öğrenci oluşturacak. Projenin temel amacı ise katılımcıların bilimsel okuryazarlık düzeylerini artırmak ve bilime bakış açılarının olumlu yönde gelişmesine katkı sağlamaktır” dedi.

REKTÖRE TEŞEKKÜR

BULDUR, “Geçen yıl gerçekleştirilen ‘Üçü Bir Yerde: Sağlık, Kültür ve Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi I´ projesinin başarıyla tamamlanması için her türlü desteği veren ve üniversite imkânlarından faydalanılması sayesinde projenin yeniden desteklenmesine katkı sağlayan rektör Prof. Dr. Alim YILDIZ başta olmak üzere tüm üniversite yönetimine teşekkür etti.

Haberin linkine ulaşmak için tıklayınız.

SİVAS (AA) – Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) tarafından hazırlanan proje, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından destek almaya hak kazandı.

CÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Buldur’un hazırladığı “Üçü Bir Yerde; Sağlık, Kültür ve Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi II” başlıklı proje, TÜBİTAK tarafından ikinci kez desteklenmeye layık görüldü.

TÜBİTAK “4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları” programı kapsamında desteklenecek olan ve bütçesi 78 bin 550 lira olan proje, haziran ayının son haftasında Eğitim Fakültesi bünyesinde, Buldur’un yürütücülüğünde üniversitenin farklı fakültelerinde görev yapan alanında uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilecek.

Proje hakkında bilgi veren Buldur, birincisi 2017 yılında başarıyla tamamlanan ve yoğun ilgi gören projelerinin bu yıl da TÜBİTAK tarafından ikinci kez desteklemeye layık görüldüğünü ifade etti.

Proje kapsamında sağlık, kültür ve ekoloji temelli bir doğa eğitimi yürütüleceğini ve projede çeşitli disiplinlere ilişkin (Arkeoloji, Antropoloji, Biyoloji, Coğrafya, Fen Eğitimi, Jeofizik, Jeoloji, Kimya, Tıp, Veterinerlik) etkinliklerin yer alacağını aktaran Buldur, şunları kaydetti:

“Hedef kitleyi Sivas’ta sosyo-ekonomik düzey açısından dezavantajlı bölgelerde yer alan okullarda öğrenim gören ve akademik başarısı yüksek olan 30 öğrenci oluşturacak. Projenin temel amacı ise katılımcıların bilimsel okuryazarlık düzeylerini artırmak ve bilime bakış açılarının olumlu yönde gelişmesine katkı sağlamaktır.”

BULDUR, projeye destek veren C.Ü. Rektörü Prof. Dr. Alim YILDIZ ve üniversite yönetimine teşekkür etti.

Haberin linkine ulaşmak için tıklayınız.