Doğa Eğitimi Proje’ mizin Açılışını Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Alim YILDIZ’ ın Katılımlarıyla Gerçekleştirdik

Proje etkinliği açılışı Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’ nda gerçekleştirilirken açılışa;

Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu, Eğitim Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Hakan Koç, akademisyenler ve projede yer alan öğrenciler katıldı.

Projenin TÜBİTAK tarafından desteklenmesinin Sivas ve Üniversitemiz için önemine değinen Proje Yürütücümüz Serkan Buldur, “Bu proje dâhilinde disiplinler arası bir yaklaşım esas alınacaktır. Arkeoloji, tıp, jeoloji, biyoloji ve kimya gibi 10 farklı disipline ilişkin 36 eğitim etkinliği Üniversitemizin birçok fakülte ve yüksekokulunda görev yapan, alanında uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilecektir” dedi.

Projenin hedef kitlesinin Sivas’ta sosyo-ekonomik düzey açısından dezavantajlı bölgelerde yer alan 12 farklı okulda öğrenim gören ve akademik başarısı yüksek 30 öğrenci olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Projenin temel amacı katılımcıların bilimsel okur/yazarlık düzeylerini artırmak ve bilimsel bakış açılarının olumlu yönde gelişmesine katkı sağlamak ve katılımcılara pratik öğrenme fırsatları sunarak anlamlı öğrenmelerini sağlamak. Ben öncelikle bizi destekleyen, proje kapsamında ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda olan Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’a ve ekibine, maddi desteklerinden ötürü TÜBİTAK’ a teşekkür ederim”.

Yrd. Doç. Dr. Serkan Buldur’ un çalışmasının Üniversitemiz için çok önemli olduğunu vurgulayan Rektörümüz, “Akademisyenlerimizin çalışmalarının destek görmesi, ülkemizin yararına olduğu gibi şehrimizin ve Üniversitemizin de yararınadır. Bünyesinde başarılı akademisyenleri barındıran bir üniversite başarı basamaklarını birer birer tırmanacaktır. Her zaman dediğim gibi; bilimsel çalışma yapan, bilginin erdemine inanarak çalışan akademisyen arkadaşlarımızı desteklemeye devam edeceğiz. Projenin hedeflenen başarıya ulaşmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Rektörümüz, konuşmasından sonra katılımcılara çanta ve kırtasiye setlerini öğrencilere verdi.

Cumhuriyet Üniversitesi’ndeki haber başlığına ulaşmak için tıklayınız

Bir cevap yazın